Pro období 2021/2022 neplánuje naše chovatelská stanice žádná štěňátka.
ANNIE, DĚKUJEME, ŽE JSI S NÁMI ŽILA!
20.8.2021
Vrh C - Svod mladých
16.3.2016
Vítejte "Céčka"
18.5.2015
mezinarodne-chranena-chovatelska-stanice.jpg
 

Chovatelská stanice hovawartů ze Švestkového sadu

  

Proč právě hovawart? Prostě pro všechno :-)

Je to plemeno se všemi pěti „P“. Toto rčení existuje v různých obměnách, je nám všem smrtelníkům známo a znamená: mít všechny dobré vlastnosti a předpoklady. Co víc si přát?

Klíčem k úspěšnému výběru psa, a tím pádem k příjemnému a bezproblémovému soužití s ním, je znalost daného plemene.

 Annie a Bibi podzim 2015

Z tohoto důvodu si zde dovolujeme citovat:

„Čím nás upoutá hovawart? Na první pohled se nám zalíbí jeho majestátní vzhled, harmonická stavba těla a překrásná, dlouhá, mírně zvlněná srst, což spolu s jiskřivým a pozorným pohledem uspokojí i člověka s vysoce vyvinutým estetickým smyslem. Značný temperament spojený na druhé straně s celkem lehkou ovladatelností a vrozený, značně rozvinutý, hlídací pud, bude zajisté imponovat i těm, kteří budou chtít se psem cvičit nebo se věnovat spolu s ním jakékoliv práci.

Nezanedbatelnou skutečností je i to, že hovawart je, díky svému původu a nepřešlechtění, velmi odolným vůči povětrnostním vlivům. Miluje pohyb a jakoukoliv činnost (zaměstnání). Je vynikající společník.“

„Název plemene zároveň vypovídá o jeho původu i využití. Jde o německé složené slovo vzniklé spojením výrazů Hof-dvůr a warten-hlídat, což znamená označení pro hlídače dvorů, tedy hlídacího psa zemědělských usedlostí.“

 
Zdroj: Ing. Luděk Novák: HOVAWART – Chov, výchova a výcvik, II. vydání, Petr Esterka, 2006
 

 

Proč si mám koupit "papírové" štěně?

Všechna naše štěňata jsou s průkazem původu. Není to "značka", která jen navyšuje cenu štěněte, je to ZÁRUKA, že víte JAKÉ štěně si kupujete (rodokmen do 4tého kolene) a od koho si jej pořizujete - KDO štěňátka na život v nových rodinách připraví.

Hovawarti k chovu jsou důsledně vybíráni. Štěňata mají pečlivě vybrané rodiče s vyrovnanými a charismatickými povahami, které před spojením musí schválit poradce chovu. Rodokmeny feny a psa jsou kontrolovány do čtvrtého kolene, tak aby se eliminovaly dědičné nemoci jako je např. velmi fatální displazie kyčelních nebo loketních kloubů* či rakovina.

* Co je to DISPLAZIE?

Pořízení psího člena rodiny není záležitost na 1 rok, je to vyhlídka na 10-15 krásných let s nejlepším přítelem člověka. Je to tedy dlouhodobý závazek a proto si zasloužíte "investovat" svůj čas i finance do štěněte o kterém víte, že nekupujete "nemocného zajíce v pytli".

 

Tak už víte, PROČ si pořídit "papírové" štěně hovawarta?

Rádi zodpovíme další dotazy, které mohou s pořízením štěněte souviset.

Rádi Vás přivítáme u nás – návštěva Vás k ničemu nezavazuje! 

 

 
 

 

CHOVATELSKÁ STANICE HOVAWARTŮ
ze Švestkového sadu
+420 603 558 448
info@svestkovysad.cz
Sign In